10 neuveriteľných zvierat, o ktorých si pravdepodobne nikdy nepočul

Zdieľaj
Tweetuj
Priehľadná ryba či chrobák s rúžovými očami. Aj to existuje na našej planéte. Foto: Reddit; instagram.com/illuminarcus

Matka príroda je vždy plná prekvapení.  Je ťažké uveriť, koľko neuveriteľných a rôznych bytostí žije na našej planéte. Rozmanitosť nášho krásneho sveta nás nikdy neprestane prekvapovať.

#1 Ili Pika

Toto milučké a neuveriteľne zriedkavé zviera je tiež známe ako "magický králik". Ili Pika bola nedávno odfotografovaná po prvýkrát za posledných dvadsať rokov. Toto zvieratko bolo objavené v Číne Tian Shan hory.

#2 Žaba ako Pinocchio

Toto stvorenie má tiež názov "Spike-Nosed Tree Frog". Keď sa žabiak pokúša prilákať samičku alebo cíti nebezpečenstvo, jeho predĺžený nos smeruje hore a pripomína tak Pinocchia.

#3 Snub-nosed monkey

Opice s anglickým názvom snub-nosed monkey stále patria medzi najvzácnejšie opice na svete. Boli objavené v roku 2010 v severnej časti Barmy (Mjanmarsko).

#4 Pink handfish

Pred niekoľkými rokmi vedci objavili 14 druhov rýb s plutvami pripomínajúce ruky. V súčasnosti je  deväť z nich vystavených nebezpečenstvu vyhynutia.

#5 Honduran white bat (biele netopiere)

Tieto pekné malé biele netopiere zo Strednej Ameriky žijú v stane z listov Heliconia, jedia ovocie a rastú do veľkosti 4,7 cm.

#6 Chobotnica Dumbo

Toto bizarné hlbokomorské zviera dostalo svoju prezývku kvôli dvom plutvám, ktoré sa podobajú ušiam lietajúceho slona Dumbo zo slávneho animovaného filmu.

#7 Salp

Fotografia: Reddit

Salpy vypúšťajú CO2 vo vode a čerpajú ho cez svoje priehľadné telá. Mali by sme im všetci pravdepodobne poďakovať, pretože znižujú hladinu uhlíka vo vode a vo vzduchu.

#8 Kobylka s ružovými očami

Táto kobylka so zarážajúcimi ružovými fazuľovitými očami žije v pohoriach Muller Range v Tichomorskej vysočine.

#9 Čínska albínska korytnačka s jemným pancierom

Tieto malé korytnačky používajú dlhé krky a rúrky podobné nozdrám ako šnorchel,  vďaka ktorému dýchajú pod vodou.

#10 Delfínovec amazonský

Mláďatá delfínov rieky Amazonky sú svetlo šedé, ale postupne ako starnú, stávajú sa rúžové. Nie sú priateľskí, takže sa len zriedka držia v zajatí.

Zobraziť komentáre