Psom nafarbil srsť, aby na nich zarábal: Zvieratá našli v lese choré a opustené

Zdieľaj
Tweetuj
Na prvý pohľad roztomilá zábavka, v skutočnosti týranie zvieraťa. Foto: Instagram.com/akimthesamoyed;ksu614

Samojed je charakteristický dlhou hustou a žiarivo bielou srsťou. Toto priateľské plemeno bolo obdarené bohatým kožuchom, pretože pochádza zo Sibíru. Zdá sa však, že tieto psy z Ruska také šťastie nemali. Ich majiteľ im nafarbil srsť na ružovo a zarábal na tom, ako sa s nimi ľudia a najmä deti fotografujú.

Kožuch im obom zafarbil ešte ako malým šteniatkam. Po internete sa tak šírili „roztomilé“ fotografie ružových chlpáčov až dovtedy, kým sa zábery nedostali k aktivistom, ktorých to pobúrilo. Čím viac sa o prípad z oblasti Gelendzhik zaujímali, tým viac zisťovali, aký bezohľadný majiteľ psov bol.

Nielenže na utrpení zvierat zarábal, ale keď vyrástli odviezol ich do lesa, kde ich nechal bez jedla a vody. Dobrovoľníkom sa našťastie psy podarilo previesť do útulku v Moskve, prišli však na ďalšie nepríjemné skutočnosti. Pri tom, ako sa snažili psy odchytiť spozorovali ich strach a pri prevoze len placho sedeli.

Dobrovoľníci si myslia, že správanie psov napovedá o tom, že boli týrané. Dôkazom toho je aj prestrelené ucho či črepina zapichnutá v tele jedného z nich. Pri vyšetrení im veterinár navyše zistil problémy s kožou, ktoré pravdepodobne spôsobilo ružové farbivo na srsti.

Po tom, čo začalo vyšetrovanie a prípad bol medializovaný polícia zaznamenala nové podobné hlásenia. Ochranári žiadajú majiteľov, aby nefarbili psom srsť, pretože im to môže spôsobiť vážne zdravotné komplikácie, ako tiež turistov, aby túto formu „zábavy“ nepodporovali.

Zdroj: The Sun

Zobraziť komentáre