Zahraničný portál si opäť všimol Slovensko. Posiela sem turistov na pivo

Kristína Garaiová

REDAKTOR | Enviro
Zdieľaj
Tweetuj
Na Slovensko sa vraj oplatí ísť na pivo. Foto: Pexels, Instagra.com/peto.gg

Už minule sme ťa informovali o tom, že svetoznámy portál spomenul Slovensko. Zameral sa na krásy Bratislavy a svetu ich ukázal v krátkom videu. Teraz sa na hlavné mesto zameral aj ďalší obľúbený portál, ktorý si všimol slovenské pivo a najmä jeho cenu.

Portál Student Problems vznikol v roku 2013 a odvtedy zhromažďuje komunitu, do ktorej patrí viac ako 7,5 milióna študentov z celého sveta. Najnovšie ich chcel oboznámiť s tým, do ktorej krajiny sa najviac oplatí ísť na pivo, v prípade, že si chcú dopriať kvalitu, no nechcú platiť veľké peniaze. Do zoznamu sa dostala aj Bratislava, ktorá získala prvenstvo.

„Blíži sa leto a mnohí z nás si chcú oddýchnuť, a preto si pomaly vyberáme svoju ďalšiu potenciálnu destináciu, do ktorej chceme ísť. Tento výber môže byť často náročný, keďže každý správny cestovateľ si musí zvážiť niekoľko faktorov. Pláž alebo mesto, víkendový výlet alebo dlhšia cesta, auto alebo lietadlo, cena piva,“ napísal Sam Rostron pre portál Student Problems.

Nechceme naznačovať, že ľudia sa chodia na výlety len opíjať, no väčšina z dovolenkárov si ich rada spestrí nejakým tým drinkom. Dobrý výlet je spojením niekoľkých faktorov, a to času s blízkymi, spoznávania nového životného štýlu alebo kultúry. Nemôžeme sa však tváriť, že peniaze medzi tieto faktory nepatria. Prečo by sme teda nemali ušetriť aspoň na drinku,“ napísal Sam, ktorý sa rozhodol komunite predstaviť mestá, v ktorých na pive ušetria najviac. Fanúšikom Student Problems sa však nezdalo, že v zozname nie je žiadne mesto z Českej republiky a Samovi vyčítali aj to, že si všímal najmä hlavné mestá.

#10 Budapešť

#9 Ľubľana

#8 Varšava

#7 Káhira

#6 Belehrad

#5 Mexiko city

#4 Krakov

#3 Kapské mesto

#2 Kyjev

#1 Bratislava

Zdroj: Noizz.sk

Zobraziť komentáre