Máš doma mačku? Podľa novej štúdie si inteligentnejší ako majiteľ psa

Zdieľaj
Tweetuj
Rozdiel v inteligencii nie je prekážkou lásky, ktorú ti tvoj maznáčik dáva.

Svet domácich maznáčikov rozdeľuje ľudí na milovníkov mačiek a milovníkov psov. Rozpory v napohľad nevinnej otázke, ktoré z týchto zvierat je lepšie, môžu spôsobiť ozajstné problémy v medziľudských vzťahoch. Dokážu zruinovať tisícky prvých schôdzok, niekedy dokonca manželstvá.

Vedel si, že výber domáceho zvieraťa vypovedá niečo aj o tvojej osobnosti? Podľa novej štúdie sa inteligencia človeka dá odhadnúť aj podľa toho, či máš doma mačku alebo psa.

Majitelia mačiek dosahujú vyššie skóre na inteligenčnej škále.

Štúdia, ktorá bola realizovaná na 600 študentoch v Amerike ukázala, že majitelia psov sú viac spoločenskí, priateľskí či komunikatívni. Majitelia mačiek sú zase senzitívnejší a majú otvorenejšiu myseľ.

Steve McKeown, autor štúdie, tvrdí, že majitelia mačiek  zvyknú byť autoritatívny. Ak niečomu veria, stoja si za tým aj napriek tomu, čo si ostatní myslia. Možno to odzrkadľuje aj typickú hrdú povahu, ktorou sú mačky známe. Milovníci mačiek tiež dosiahli vyššie skóre v teste inteligencie a na základe štúdie sa považujú za vzdelanejších. Sú schopnejší dosiahnuť vysokoškolské vzdelanie než majitelia psov. Vzdelaní ľudia majú tendenciu pracovať dlhšie a vyberajú si domáce zvieratá, ktoré dopĺňajú ich osobné vlastnosti a životný štýl.

Príkladom milovníkov mačiek môže byť Lucy Schultz a jej priateľ, ktorí si najali fotografa, aby zdokumentoval narodenie ich „dieťatka“. V skutočnosti ním bola mačka. Následne uverejnili fotografie, ktoré ukazujú emotívnu cestu narodenia ich mačiatka. Lucy fotografie pridala na facebook s popisom: Prvého októbra sme privítali naše prvé mačiatko, je to chlapček. Meria 55 cm a váži 2,7 kg. Papá dokonca už tuhú stravu. Meno oznámime neskôr. Zamilovali sme sa doňho.

Steve ďalej pokračuje: Mačky sú samostatnejšie, dokážu jesť bez toho, aby vyvrátili celý obsah misky, dokonca vedia samé ísť na toaletu. Celkovo sa považujú za samostatnejšie.

Pozornosť dávajú iba vtedy, ak je zaslúžená.  Je to vzťah plný podmienok založený na vzájomnom rešpekte. Psi na druhej strane milujú bezpodmienečne, bez ohľadu na to ako sa o nich majiteľ stará. Milujú dokonca aj keď sú zanedbávaní. Mačka v takomto prípade jednoducho odíde a nájde si nového majiteľa.

Okrem týchto nových zistení o milovníkoch mačiek a psov, nová štúdia naznačuje, že nesprávne môže byť aj tvrdenie, že psi sú múdrejší ako mačky. V nových výskumoch sa vedci zameriavajú aj na to, ako dlho si mačky veci pamätajú a aká je ich kvalita individuálnych spomienok. Očakávané výsledky môžu byť zaujímavé.

Takže nielen majitelia mačiek sú inteligentnejší, ale ani samotné mačky už nemusia v inteligencii zaostávať za psami.

___________________________________

POZRI SI AJ NAŠE VIDEO:

Zdroj: Unilad

Zobraziť komentáre