Kultový horor dostane seriálovú verziu. Záhada Blair Witch mieri na televízne obrazovky

Martin Kalinčák

REDAKTOR | Hype culture
Zdieľaj
Tweetuj
Nový seriál na obzore. Foto: MovieStills DB

Špekulovalo sa o tom už vlani, keď režisér jednotky Eduardo Sánchez prijal pozvanie do podcastovej show Diminishing returns. Práce na seriálovej podobe kultového hororu však naplno začali a Záhada Blair Witch sa tak dočká desivého príbehu na pokračovanie.

„Ten príbeh bol vždy skvelý aj na seriálovú adaptáciu,“ povedal vtedy v rozhovore Sánchez, no viac neprezradil, pretože bolo priskoro. Televízna verzia na pokračovanie je však už v prípravách a vznikne pod krídlami štúdia Lionsgate a ich novovzniknutej odnože Studio L. Tá okrem seriálovej Záhady Blair Witch chystá aj viacero ďalších projektov pre generáciu mileniálov.

Záhada Blair Witch je fenoménom dodnes. Do kinematografie priniesla subžáner found footage hororov. Fotografia: MovieStills DB

Zatiaľ nie je isté, kedy sa nový hororový seriál o bosorke z Blair dostane na televízne obrazovky, nie je jasné ani ktorá stanica ho bude vysielať, či koľko epizód (alebo sérií vznikne). Dosiaľ však všetko okolo slávneho found footage hororu The Blair Witch Project vznikali len filmy, posledný sa do kín dostal mimo hraníc Slovenska v roku 2016. Hodnotenia od kritikov ani divákov však pozitívne neboli a trojka Blair Witch skončila ako prepadák. Lionsgate si ale myslí, že z tejto značky sa ešte stále dá niečo zarobiť a aj preto chce nový seriál na jeho motíve postaviť.

Okrem Blair Witch však vzniknú v novom Studio L aj ďalšie projekty. V prípravách je aj ženská dráma o dospievaní The Honor, seriál Most Likely to Murder či film Chicken Girls: The Movie založený na populárnej YouTube sérii.

Vyzerá to teda, že seriáloví fanúšikovia sa majú na čo tešiť.

________________________________

POZRI SI AJ NAŠE VIDEO:

Zobraziť komentáre