Pokračovanie kultového hororu The Shining naberá kontúry. Hlavnú úlohu si zahrá Ewan McGregor

Katarína Korytárová

REDAKTOR | Urban Lifestyle
Zdieľaj
Tweetuj
Natáčanie Doktora Spánok je naspadnutie. Foto: Moviestillsdb/Reuters

Milovníci legendárneho filmu The Shining natočeného podľa knihy majstra hororu Stephena Kinga, môžu byť spokojní. Hlavnú úlohu v pokračovaní tohto psychologického hororu Stanleyho Kubricka z roku 1980 si totiž zahrá obľúbený škótsky herec Ewan McGregor, ktorý sa preslávil najmú rolou Rentona vo filme Trainspotting.

Tentokrát si zahrá vo filme z iného súdka, aj keď jeho postava bude mať rovnako problém so závislosťou. V pokračovaní s názvom Doctor Sleep/Doktor Spánok si totiž zahrá syna Johnnyho, ktorého stvárnil v jednotke nezabudnuteľný Jack Nicholson.

McGregor stvárni Dannyho Torrancea, ktorý je už dospelý, no stále ho strašia tragické udalosti z prvého filmu. Danny v ňom len o vlások unikol smrti z rúk vlastného otca v hoteli Pekná vyhliadka. Traumy ho však mátajú ďalej, trpí aj pre svoje vlastné nadprirodzené schopnosti – žiarenie, ktoré dostal do vienka a umožňuje mu vidieť aj to, čo by malo zostať skryté. Danny sa vysporiadava so svojím osudom po svojom - je alkoholik, pričom sklony k pitiu zdedil po otcovi, no alkohol zároveň tlmí žiarenie a chráni ho pred prízrakmi, čo ho oberajú o zdravý rozum.

Zlo, ktoré v ňom alkohol prebúdza, je však ešte neznesiteľnejšie ako jeho prízraky, preto sa rozhodne zmeniť život. Odsťahuje sa do nového mesta, nájde si nových priateľov a pridá sa k Anonymným alkoholikom. Žiarenie sa v jeho novom živote stane nástrojom dobra - pomáha zomierajúcim ľuďom v hospici prechádzať cez prah smrti, za čo dostane prezývku Doktor Spánok.

Film Doktor Spánok bude režírovať Mike Flanagan a natáčať by sa malo začať na jeseň tohto roka. Premiéra filmu je očakávaná na január 2020, takže si budeme musieť ešte chvíľu na výsledné dielo počkať. Už teraz sa však nevieme dočkať!

Zobraziť komentáre