Múzeum Simpsonovcov na Instagrame: Prehliadni si tie najlepšie zábery žltej rodinky

Michal Goga

REDAKTOR | Video editor
Zdieľaj
Tweetuj
Simpsonovci obsahujú plno pamätných a originálnych scén Foto: Screenshot z youtube.com/DerFreund

Hoci Instagram patrí medzi jednu z najvplyvnejších aplikácií, ktoré pôsobia na životy ľudí po celom svete vyšperkovanými fotkami, nachádzajú sa na ňom aj účty zamerané na umenie rôzneho charakteru. Práve do tejto kategórie patrí aj Scenic Simpsons.

Animované rozprávky či seriály totiž často nie sú považované za umenie tak, ako napríklad obrazy vysiace v galériách. Mali by však byť. Dôkazom toho je aj najobľúbenejší animovaný seriál Simpsonovci, ktory bol v mnohých ohľadoch revolučný nielen čo sa animácie týka.

Z obrazoviek zmizli klasické prvky animovaných rozprávok a nahradili ich komplexné zábery zvýrazňujúce rozvoj charakterov a tiež akčné zábery, aké dovtedy nemali obdoby. Práve na to sa rozhodol poukazovať instagramový účet s Názvom Scenic Simpsons. Je plný rôznych statických záberov zo seriálu, pričom sa sústredí najmä na prvých 10 sérií. Všetky z týchto obrázkov ukazujú na skutočné umenie, ktoré museli animátori predviesť, aby vytvorili legendárny seriál.

Scenic Simpsons za niečo vyše roka stihol nazbierať takmer 250 tisíc fanúšikov a po vzhliadnutí týchto fotiek je možné, že sa staneš jedným z nich. Autor ku každému záberu uvádza aj názov epizódy, takže ak dostaneš chuť pozrieť si ju, môžeš tak spraviť veľmi jednoducho.

Zdroj: Noizz.sk

Zobraziť komentáre