Drámy, horory aj komédie: 9 nových seriálov, ktoré sa na Netflixe stanú hitmi v roku 2018

Martin Kalinčák

REDAKTOR | Hype culture
Zdieľaj
Tweetuj
Aj v roku 2018 sa možno na Netflixe tešiť na viacero seriálových noviniek. Foto: Netflix

Seriálových radostí nie je nikdy dosť a aj preto nám ich nielen televízne stanice, ale aj streamovacie spoločnosti dávkujú čoraz viac. Rok 2018 bude vo veľkom patriť nielen zabehnutým seriálom, ale aj tým novým, o čom svedčí najmä pomerne slušné množstvo projektov, ktoré sa chystá svojim predplatiteľom ponúknuť aj najväčší hráč v poli – streamovacia služba Netflix.

A ktorým z nich sa oplatí venovať pozornosť zvlášť? Týchto 9 nových seriálov bude v roku 2018 hitmi na Netflixe.

#1 Everything Sucks!

Si dieťaťom 90. rokov a miluješ všetko, čo sa s týmto obdobím spája? Tak aj pre teba bude teenagerská novinka z dielne Netflixu, ktorá je akousi paródiou na všetko, čo vtedajší teenageri milovali. Tešiť sa môžeš na kopec známej hudby, sarkastických poznámok aj spomienky na internet, ako si ho len málokto pamätá.

#2 Seven Seconds

Veena Sud, tvorkyňa amerického remaku seriálu Th Killing prinesie na platformy Netflixu ďalšiu napínavú detektívku, v ktorej sa bude pátrať po vrahovi 15-ročného černošského chlapca. Ten o život prišiel po tom, čo sa mu podarilo odhaliť nekalé praktiky miestnych policajtov. Aj keď znie zápletka trošku prvoplánovo, mnohí jej vďaka hviezdnemu menu hlavnej scenáristky predpovedajú sľubnú budúcnosť.

#3 On My Block

Komediálnych seriálov nie je nikdy dosť a preto sa ich tento rok aj na Netflixe dočkáme pomerne dosť. O tom, ako prežiť strednú školu bez ujmy na zdraví, je novinka, ktorá si premiéru odbije už 16. marca 2018. A vyzerá naozaj zaujímavo.

#4 The Mechanism

Si fanúšikom Narcos a podobných vecí? The Mechanism budeš milovať.

#5 Maniac

Emma Stone a Jonah Hill. Fotografia: Getty Images;

Na Netflix sa so svojou novinkou vráti aj tvorca stojaci z úspešným hitom True Detective. Tentokrát však Cary Fukunaga stavil na čiernu komédiu. V novinke Maniac, ktorá je prerábkou známeho nórskeho seriálu zahviezdi Emma Stone a Jonah Hill. Novinka sa bude točiť okolo fantastických svetov dvoch pacientov v nápravnom zariadení. Podľa zákulisných informácií ide o veľkorozpočtový projekt, takže by bol celkom problém, keby sa Maniac hitom nestal.

#6 Disenchantment

Už dávnejšie sme písali o tom, že tvorca kultových Simpsonovcov a Futuramy na platformy Netflixu privedie svoj ďalší projekt. Animovaný sitkom pre dospelých bude z celkom iného súdka - o na alkohole závislej princeznej, ktorá žije po boku so škriatkami a démonmi vo fantastickom svete zvanom Beanlandia.

#7 The Umbrella Academy

Titulka komiksu The Umbrella Academy. Fotografia: Amazon

V roku 20018 sa rozšíri aj výstavná skriňa superhrdinov na Netflixe. Televíznu adaptáciu známeho kmiksu vo forme seriálu chystá aj Jeremy Slater (scenárista hororového seriálu The Exorcist), ktorému sa podarilo do hlavných úloh zlákať oscarovú Ellen Page a zbožňovaného Roberta Sheenana (to pako z Misfits).

#8 Ratched

Herečka Sarah Paulson, ktorú mnohí spoznanli vďaka hororovému seriálu American Horror Story. Fotografia: Getty Images;

Poznáš známy film Prelet nad kukučím hniezdom? Nie? Tak predtým, ako za jeden deň zhltneš tento seriál, odporúčame dohnať všetky resty – pre istotu si prejdi aj knižnú predlohu od Kena keseyho, Ratched totiž bude prequelom k nim. V hlavnej úlohe sadistickej sestry Ratchedovej sa predstaví Sarah Paulson, seriál napíše Ryan Murphy, tvorca American Horror Story. Dátum premiéry síce zatiaľ známy nie je, vyzerá to však sľubne.

#9 The Rain

O, áno, a bude aj The Rain. Dánsky seriál pohrávajúci sa s myšlienkou smrteľného vírusu, ktorý kosí ľudstvo. Viac o ňom sme písali napríklad aj tu.

______________________________

POZRI SI AJ NAŠE VIDEO:

Zdroj: NME

Zobraziť komentáre