Roztomilý ježko, ktorého miloval internet, zomrel

Kristína Garaiová

REDAKTOR | Enviro
Zdieľaj
855
Tweetuj
Ježka sledoval viac ako jeden milión ľudí. Foto: Instagram.com/Mr.Pokee

Obľúbený a milovaný ježko, ktorého môžeš poznať zo sociálnych sietí Pokee, prehral svoj boj s chorobou. V sobotu to oznámila jeho majiteľka na Instagrame.

Ježka na ňom sledovalo 1,3 milióna ľudí. Tí radi sledovali jeho fotografie z bežného života, ale aj z cestovania. Pokee a jeho majiteľka si dokonca vybudovali taký vzťah, že sa nebál ukázať jej bruško. Okrem toho sa kamarátil aj s inými ježkami či dokonca psami.

„Toto je pravdepodobne najťažšia vec, akú som kedy musela urobiť. Pokeemu diagnostikovali baktériu po tom, ako sa musel podrobiť operácii zubov. Zotavoval sa dobre, ale veterinári neboli schopní presne určiť, aká baktéria ho ohrozuje. Podarilo sa im to až pred 3 dňami,“ napísala jeho majiteľka.

„Veterinár mu dal antibiotiká, no Pokeeho stav sa zrazu zhoršil. O jednej v noci som ho musela zobrať na pohotovosť, lebo sa nedokázal hýbať. Jeho stav sprevádzali aj ďalšie príznaky, ktoré ma poriadne vydesili. Veterinári však nevedeli, čo by mohlo jeho stav zapríčiňovať. Ráno som ho zobrala k jeho veterinárovi, ktorý mi povedal, že mal infekciu krvi, čo spôsobila ďalšia baktéria, ktorá sa rýchlo rozmnožovala.“

„Veterinár robil všetko, čo bolo v jeho silách a bojoval aj Pokee,“ napísala na Inspagrame majiteľka obľúbeného ježka. Následne poďakovala celej komunite za podporu a vysvetlila, že Pokee bol bojovník, no trápil sa. „Dôležité je, že teraz ho už nič nebolí,“dodala.

Nikdy nie je ľahké rozlúčiť sa s milovaným zvieraťom. Jeho majiteľka si ho však chce zapamätať ako milého malého kamaráta, ktorým pre ňu bol. Vyzvala dokonca aj komunitu, ktorá ježka sledovala, aby vyšla von a oslávila jeho život. Na záver mu popriala pokojný odpočinok.

Zdroj: Noizz.sk

Zobraziť komentáre