Gangnam Style je porazený: Na Youtube ho prevalcoval svetoznámy popový song

Martina Beňová

REDAKTOR | Big Stories
Zdieľaj
Tweetuj
Psy už nekraľuje Youtube. Foto: Getty Images;

Kto by si nepamätal Gangnam Style? Trhal rebríčky, jeho sledovanosť na Youtube vystrelila rýchlejšie ako guľka z pištole a v rádiách rotoval ako kefa v autoumývarke. Jeho kraľovanie a javiac vzhliadnutí však teraz prekonal song od dvoch hudobníkov.

V roku 2012 vznikla doslova mánia, keď PSY prišiel so skladbou Gangnam Style. Podľa videoklipu tancovali dospeláci aj deti a spevákov štýl napodobňoval celý svet. Bol neporaziteľný, až doteraz. Gangnam Style má na Youtube 2 894 713 773 zhliadnutí, no skladba See You Again od Wiz Khalifu a Charlieho Putha má 2 896 254 693 vzhliadnutí! (Upozorňujeme, že tieto čísla boli aktuálne 11.7.2017 o 15:50, takže je veľmi pravdepodobné, že sa stále dvíhajú :)) To znamená, že päťročný rekord hitovice z roku 2012 je prekonaný.

Samozrejme, že aj im „na päty“ šliape viacero songov, napríklad Despacito od Luisa Fonsiho, Uptown Funk od Bruna Marsa či Bieberove Sorry, no zatiaľ prekonala rekord práve dvojica od Wiz Khalifu a Charlieho Putha.

Aj keď sa traduje, že najznámejší ázijský virál má skutočný text, väčšina sveta tvrdí svoje. Zabávač a hudobník PSY daroval svetu tanec, ktorý sa s obľubou tancuje dodnes. Ak si chceš pozrieť ďalšie songy, ktoré majú vo svojich "textoch" zvláštne zvuky, pozri si náš článok, v ktorom nájdeš hneď niekoľko zaujímavých skvostov.

Zdroj: Mashable

Zobraziť komentáre