7 znakov, že si viac atraktívny, než si myslíš

Zdieľaj
Tweetuj
Čo robí človeka naozaj atraktívnym? Foto: Getty Images;

Na to, aby bol niekto atraktívny, nestačí, aby bol od hlavy po päty oblečený do najštýlovejších handier alebo mal dokonalý make-up. Atraktivita je totiž súhrn fyzických atribútov i povahových čŕt, ktoré vytvárajú dokopy to "niečo", pre čo si pre druhých skrátka neodolateľným. Nie si si istý, či sa môžeš za atraktívneho považovať aj ty? Tieto znaky ti napovedia:

1. Ľudia zdvihnú hlavy, keď vojdeš do miestnosti

Všimol si si, že keď niekam vojdeš alebo kráčaš po ulici, ľudia na teba upriamia svoje pohľady? Buď máš na sebe nejaký výstredný kúsok, ale inak je to práve pre tvoju charizmu, ktorá priťahuje ľudí ako magnety a nevedia si pomôcť a musia sa na teba pozerať.

2. Ženy a muži ti tak často nelichotia

Možno prekvapivý bod, no má svoju logiku. Keďže ostatní predpokladajú, že o sebe vieš, že si atraktívny, nemajú potrebu ti to pripomínať tak často, ako napríklad o podstatne menej atraktívnym známym, ktorým chcú možno zdvihnúť sebavedomie.

3. Si milý na ľudí, na ktorých byť milý nemusíš

Či sa ti to páči alebo nie, ostatní si všímajú, ako sa správaš k druhým. Ak si milý na čašníčku, s ktorou prehodíš zopár zdvorilostných slov (pozor, flirtovanie sa neráta), alebo popraješ pekný deň pouličnému predavačovi časopisu, prirátava ti to veľa bodov ku tvojej atraktívnosti. Každý vie byť totiž milý a priateľský, ak za niečím vidí prospech, no byť zdvorilým len tak je veľmi cenené a v očiach druhých veľmi stúpneš.

4. Ľudia sa s tebou smejú

Pozor, s tebou neznamená na tebe. Ak sa však ľudia v tvojej prítomnosti veľa smejú a majú po tvojom príchode zrazu dobrú náladu, znamená to, že je s tebou zábava, čo je kľúčom k tomu, že ťa považujú za atraktívneho. Pravdepodobne si pozitívna osoba, ktorá chce vyťažiť zo života čo najviac, čo vie rýchlo "nakaziť" aj ostatných. Nikto ešte nikoho neohúril neustále negatívnou a otrávenou náladou a sťažovaním sa.

Je s tebou zábava? Máš vyhraté. Fotografia: istock

5. Pamätáš si o druhých maličkosti

Určite sa ti už stalo, že si niekomu o sebe prezradil nejaké informácie a pri druhom stretnutí si absolútne nič nepamätal, alebo, čo je ešte horšie, nepamätal si ani tvoje meno. Či chceš alebo nie, v tomto momente sa pre teba stal človek neatraktívnym a zaradil si ho do škatuľky nesympatických ľudí. A nie len tak bezdôvodne. Ak pri niekom totiž nevieš ani "zadrieť", aj keď ste sa už zoznamovali, pôsobí to nevychovane a namyslene a dávaš tak druhému pocit, že je úplne bezvýznamný. A za toto ťa za atraktívneho nikto považovať nebude.

6. Netlačíš na pílu

Na niektorých vidíš na prvý pohľad, že sa až príliš snažia byť atraktívnymi, no dopadne to úplne opačne, než by chceli. Príliš vyzývavé alebo štýlové oblečenie od hlavy po päty ako z fashion editoriálu, upravený každý vlások a výrazný make-up ešte z nikoho atraktívneho človeka neurobilo. Je to otrepané, ale práve prirodzenosť a nenútený upravený look sú to, čo ostatných na tebe zaujme omnoho viac.

7. Nerobíš to, čo všetci

Veľkým znakom toho, že ťa niekto bude pokladať za aktraktívneho, je to, že si nezávislý a robíš si čo chceš a kedy chceš. Samozrejme, ak tým neubližuješ druhým. Ak nemáš chuť ísť práve von a nejdeš, aj napriek tomu, že idú všetci, ukážeš tým svoju nezávislosť a osobnosť. Nosíš, čo sa ti páči a pokojne ideš do ulíc, práce či školy vo vyťahanom svetri, pretože je teplý a cítiš sa v ňom dobre. Možno si niektorí na túto tvoju povahovú črtu budú musieť chvíľu zvykať, no čoskoro to, že si sám sebou, ocenia a budú práve to považovať za tvoju najatraktívnejšiu črtu.

Zdroj: TheTalko

Zobraziť komentáre