7 vecí, ktoré by mnoho žien na sebe najradšej zmenilo, muži ich však zbožňujú

Michael Gajdoš

REDAKTOR | Fashion & Beauty
Zdieľaj
Tweetuj
Paradox: To, čo sa ženám na sebe nepáči, na nich muži väčšinou milujú. Foto: istock

Existuje množstvo pohľadov na ženskú krásu. Tie najväčšie rozdiely ale zväčša prichádzajú, keď sa na to isté pozrieš ženskou a následne mužskou optikou. Azda každá baba totiž nájde na svojom tele drobné chybičky, ktoré nevidí rada a najradšej by ich zmenila. Na druhej strane - práve to sú veci, ktorých sa muži nevedia nabažiť. Toto sú ony.

Širšie boky

Súčasne s príchodom Kardashianiek na celebritnú scénu si mnoho žien začalo uvedomovať to, čo muži vedia už dávno: oblejšie a širšie boky zvýrazňujú pás, pôsobia ženskejšie a v očiach mnohých príslušníkov silnejšieho pohlavia aj zvodnejšie, ako ich užší protipól. Ak patríš k ich majiteľkám, stačí vedieť, akými kúskami ich správne zvýrazniť, a premeníš ich na svoju veľkú výhodu.

Oblé krivky

Možno ťa to prekvapí, no viacero prieskumov potvrdilo, že ideál ženského tela v očiach chlapov nie sú topmodelky vystrihnuté z katalógu Victoria’s Secret. Sú to totiž úplne “obyčajné” ženy s oblými krivkami na tých správnych miestach. Samozrejme, žiadny extrém nie je dobrý a ani príťažlivosť kriviek si netreba zamieňať s kilami navyše. Pokúšať sa o vychudnutú postavu drastickými diétami a prehnaným cvičením však vôbec nemusíš.

Vychudnutá postava, či ženskejšie krivky? Množstvo mužov si vyberie to druhé... Fotografia: istock

Pehy

Dianie na beauty scéne už nejaký ten piatok hovorí jasnou rečou, a tá je tentokrát vo vzácnej zhode s mužskými predstavami. Pehy sú jednoducho sexi a in, bez ohľadu na to, či ich máš plnú tvár, alebo len zopár nenápadných znakov.

Keďže ide o pomerne netradičnú črtu, žena s pehami zaujme muža ľahšie. V mnohých prípadoch tiež ešte zvýrazňujú prirodzenú krásu majiteľky. Ak ich máš, rozhodne ich neskrývaj!

Kedysi boli považované za škaredé, dnes sú pehy skvelou beauty výhodou. Fotografia: istock

Bez mejkapu

O prirodzenej kráse sa toho už nahovorilo a popísalo veľa, a nie náhodou. Maska z mejkapu sa stáva čoraz väčším prežitkom a počet dievčat, ktoré odkladajú tubičky s hnedou tekutinou a dávajú šancu svojej naturálnej podobe, neustále rastie. Mediálna masáž, ktorá číha z beauty rubrík ženských časopisov, je však len polovičný dôvod.

V skutočnosti vie prirodzený vzhľad oceniť aj silnejšie pohlavie, ba čo viac - mnoho jeho príslušníkov to má ďaleko radšej, než bariéru, pod ktorou sa zväčša skrýva niekto úplne iný. Neboj sa ukázať svoju prirodzenú stránku.

Prirodzená krása vie očariť ešte viac než prehnané líčenie. Fotografia: istock

Menšie prsia

To, že chlapov priťahujú prsia ako z klasických pornofilmov, kde platí jednoznačné pravidlo “čím väčšie, tým lepšie”, je jeden z najrozšírenejších mýtov, aké o opačnom pohlaví kolujú v ženskom svete. Iste, "vyprsený" výstrih je vec, ktorú spoľahlivo zaujme našu pozornosť takmer z kilometra, no keď dôjde na lámanie chleba, mnoho mužov sa zhodne na tom, že by uprednostnili menej obdarenú partnerku.

Dôvod? Menšie prsia nepôsobia tak agresívne a zároveň sú v mužských očiach symbolom vitality a rozkvitajúcej mladosti. Predstavy o silikónových implantátoch môžeš preto smelo poslať do večného zabudnutia.

Za to, že patríš k menej obdareným, sa nemusíš hanbiť. Fotografia: istock

Znamienka

Má ich každá, tiež platí, že u každej sú na inom mieste a niekedy vedia skomplikovať život. Na druhej strane ťa robia unikátnou a už to je dôvod, prečo by si ich mala považovať za výhodu. Nehovoriac o tom, že existujú miesta na tele i na tvári, kde pôsobia ešte zmyselnejšie a zvodnejšie - spomeň si napríklad na takú Cindy Crawford či ikonickú Marylin Monroe.

Viditeľné znamienka robia z každej ženy unikát. Fotografia: istock

Vôňa pokožky

Parfumérsky biznis bude zaiste protestovať, no pravdou je, že prirodzená vôňa pokožky (takisto u každej unikátna) prekonáva akýkoľvek voňavý produkt a dokáže nás nabudiť natoľko, že je len veľmi ťažké odolať. Každý muž bude zaiste súhlasiť s tvrdením, že vôňa jeho partnerky je tým najúžasnejším parfumom...

Zvodné parfumy sú fajn, no prirodzenej vôni partnerky sa nikdy nevyrovnajú... Fotografia: istock

Zdroj: Noizz.sk

Zobraziť komentáre