Sen všetkých žien je na dosah: Prevratná novinka, ktorá zmení farbu vlasov za pár sekúnd

Michael Gajdoš

REDAKTOR | Fashion & Beauty
Zdieľaj
Tweetuj
Revolučná farba na vlasy je splneným snom všetkých milovníčok imidžových premien. Foto: Instagram.com/electric_runway

Ak patríš k babám, ktoré aspoň raz vyskúšali farbenie vlasov (či sa s touto myšlienkou aspoň pohrávajú), mala by si zbystriť pozornosť. Nasledovná novinka totiž prepisuje históriu tejto imidžovej úpravy tak, ako ju poznáme.

Prefarbiť si vlasy dnes nie je žiadna veda, ale úplne bežná záležitosť, ktorú v rámci osvieženia vlastného imidžu podstupujú milióny žien i mužov po celom svete. Trendy vo farbení prameňov sa striedajú tempom, ktoré len málokto stíha sledovať, no dosiaľ vždy platilo železné pravidlo: na zmenu farby vlasov potrebuješ podstúpiť sedenie u kaderníka (tí odvážnejší ho môžu absolvovať aj v domácich podmienkach). Tejto ére je však, zdá sa, koniec.

Toto je prvá farba na vlasy v histórii, ktorá dokáže zmeniť svoj odtieň za pochodu - bez nutnosti návštevy koloristu. “Mágia je jediná veda, ktorej zatiaľ nerozumieme,” hovorí Lauren Bowker, vedkyňa a zakladateľka technologickej spoločnosti The Unseen, ktorá má prevratnú novinku na svedomí. Ako vlastne funguje?

Novinka sa volá Fire a je výsledkom niekoľkoročného vývoja a rozhodne nepatrí medzi bežné kozmetické produkty, určené na zmenu farby vlasov. Na rozdiel od nich totiž reaguje na teplotu a dokáže zmeniť svoj odtieň dokonca po svojej aplikácii.

THEUNSEEN_FIRE_4 from T H E U N S E E N on Vimeo

Keď teplota prostredia, v ktorej sa jej nositeľka nachádza, dosiahne určitú hodnotu, molekuly termochromického atramentu, ktorý tvorí základ jej farebnej zložky, reagujú chemickou reakciou, ktorá zmení absorbciu svetla. Dôsledkom toho vzniká efekt ako zo scifi filmu: vlasy pred očami všetkých, vrátane ich nositeľky, zmenia farbu akoby šibnutím čarovného prútika!

To, čo znie ako zo sveta sci-fi, je už teraz v laboratóriách The Unseen realitou. Tvorcom sa podarilo vyvinúť čiernu farbu, ktorá sa v horúcejšom prostredí mení na červenú, no dobre dopadli aj pokusy s ďalšími odtieňmi: z čiernej na bielu, zo striebornej na modrú, z modrej na bielu či čiernej na žltú. Ide o farby so strednou dĺžkou účinku, takže zatiaľ vydržia len niekoľko umytí. Aj v ich trvanlivosti však podľa slov zakladateľky výskumníci robia výrazné pokroky.

THEUNSEEN_FIRE from T H E U N S E E N on Vimeo

Lauren tiež prezradila magazínu Forbes, že novinka ešte musí prejsť sériou testov, v The Unseen však nezaháľajú a usilovne pracujú na rokovaniach s komerčnými značkami, ktoré by ich inováciu priniesli na trh. Ak všetko pôjde dobre, prvé farby na vlasy ako z budúcnosti by mohli byť v predaji do konca tohto roka. A milióny fanúšičiek vlasových úprav sa už nevedia dočkať...

Zdroj: Forbes

Zobraziť komentáre