15 florálnych tetovaní od slovenských tetovacích majstrov, ktoré ťa inšpirujú

Michael Gajdoš

REDAKTOR | Fashion & Beauty
Zdieľaj
Tweetuj
Kvetiny, rastliny a príroda: Pozri sa, ako jedny z najobľúbenejších motívov spracovávajú slovenskí tatéri. Foto: Instagram/@rosculenystrojcek, @wolftowntattoo

Tetovania sú umeleckým fenoménom, ktorý rozhodne nie je doménou len mladých ľudí. Medzi množstvom motívov, ktoré umelcov inšpirujú, si dnes dokáže vybrať úplne každý - predsa však existujú také, ktorých popularita v tetovacích salónoch dominuje.

Jedným z nich sú dielka, inšpirované kvetinami či rastlinným svetom vo všeobecnosti, ktoré sú obľúbené najmä medzi babskou časťou populácie. Pozreli sme sa na tie najkrajšie výtvory, ktoré s touto tematikou vytvorili slovenskí tatéri. Osloví niektorý z nich aj teba?

Florálne motívy patria v rámci “kérok” k akýmsi evergreenom, no tento farebný strom k ošúchaným prevedeniam rozhodne nepatrí. Na svedomí ho má bratislavské štúdio Body Gallery.

Červená ruža je jasným dôkazom, že nejde len o samotný dizajn tetovania, ale aj o časť na tele, kam ho umiestniš.

Známy salón, ktorý si hovorí Tome, netreba slovenským nadšencom tohto druhu umenia zaiste predstavovať. Ruža v netypickom animovanom prevedení je jeho výtvorom.

Drsný motív lebky, či romantická kvetina? Môžeš mať aj oboje naraz!

Kto tvrdí, že pri výbere florálnej kérky musia byť automaticky prítomné farby? Nemálo parády vie narobiť aj samotná čierna. Tu je dôkaz.

V tomto prípade ťažko povedať, či ešte ide o kvety, wow-efekt je však na jednotku.

“Rozpixelovanú” ružu určite neuvidíš na každej druhej babe. Ani každej tretej. A zaiste ani desiatej.

Mladá tatérka Petra Žiačková sa v tejto umeleckej sfére nepohybuje dlho, stihla si však už na slovenskej scéne vybudovať slušné renomé. Často totiž využíva sureálnu techniku a najmä čisté línie, čoho dôkazom je aj tento jej výtvor v podobe kytice ruží.

Minimalizmus ako umelecký smer v tetovaní si v posledných rokoch získava mnoho priaznivcov. Tvorcovia z bratislavského salónu Poppy Tattoo ťa presvedčia, že môže mať napríklad aj podobu olivových listov…

…no nie všetci sa riadia heslo “čím menšie, tým lepšie.” Ak zastávaš opačný názor, toto rastlinné zátišie takmer cez celý hrudník je možno niečo pre teba.

Mnohí sa však zaiste zhodnú, že pokiaľ ide o tetovania, vo väčšine prípadov platí, že v čiernej atramentovej jednoduchosti je krása.

Meno Erich Rabel je dôkazom, že tetovanie je pravou, nefalšovanou formou umenia, ktoré si zaslúži pozornosť.

Trnavský tatér Martin Kubala, ktorý si hovorí aj Roščúlený Strojček, to s divými makmi vie…

Vymakané práce od slovenských tetovacích majstrov sú skutočným skvostom.

Ktoré tetovanie z ich kvetinového výberu najviac osloví teba?

Zdroj: Noizz.sk

Zobraziť komentáre