Ktorý deň je podľa mužov najlepší na zásnuby? Kreativitou príliš neovplývajú

Zdieľaj
Tweetuj
Muži preferujú na zásnuby zimné obdobie. Foto: istock

Máš dlhoročného partnera a túžobne očakávaš, kedy sa už konečne dokope k tomu, aby ťa požiadal o ruku? Možno ti pomôžu výsledky novej štúdie, ktoré odhalili, ktoré dni muži pokladajú za najlepší dátum k zásnubám.

Aj keď v hollywoodskych filmoch často vidíme, že tie najromantickejšie zásnuby sa dejú spontánne, muži v skutočnosti tento skutok dobre plánujú. Dokonca vedia, ktoré dni sú na to najvhodnejšie. Teda, aspoň si to myslia.

Spoločnosť Chilli Sauce vykonala prieskum, v ktorom sa mužov pýtala, ktorý deň je podľa nich najvhodnejší na žiadosť o ruku svojej polovičky, informuje web Metro. Ako vidíme, mužom trošku chýba kreativita. Posúď sám:

1. Štedrý večer - 33 %

2. Silvestrovský večer - 23 %

3. Valentín a silvestrovský deň - 12 %

4. Štedrý deň - 9 %

5. Dátum, ktorý sa pár prvýkrát stretol - 8 %

Väčšina mužov považuje za dobrý nápad požiadať svoju partnerku o ruku na Štedrý večer. Foto: istock

Požiadať ženu o ruku na Vianoce či Silvestra sa však nemusí vyplatiť. Okrem toho, že to nie je príliš originálne a mnohým táto historka príde aj nudná, tento dátum so sebou nesie aj rôzne iné úskalia. Tieto dni sú totiž výrazné sami o sebe a v množstve udalostí, stretnutí a návštev nemusia takéto zásnuby vyniknúť.

Zároveň by to práve v tento deň polovička mohla očakávať a nechceš byť predsa predvídateľný. Silvester je tiež riskantný kvôli množstvu skonzumovaného alkoholu a tento moment si chce predsa každý pamätať s čistou hlavou a nie ako čosi hmlisté. Nasledujúce ráno by preto mohlo vyzerať takto: "Miláčik, nezasnúbili sme sa náhodou minulú noc alebo sa mi to len snívalo?"

Tento krok nie je príliš optimálny ani pre možný scenár rozchodu či rozvodu v budúcnosti. Vianoce či Silvestra by ste potom mohli stráviť v slzách a spomienkach na bývalého partnera a nebudú tak pre vás tieto sviatky v budúcnosti už nikdy viac tým, čím bývali predtým.

Na koniec jeden zaujímavý bonusový výsledok prieskumu: Až 65 % mužov by automaticky povedali nie, keby ich požiadala o ruku žena. My sa pýtame, kde je tá rodová rovnosť?

Zdroj: Noizz.sk

Zobraziť komentáre