Keď budík zlyhá: 5 beauty tipov, ktoré ti ušetria čas pri rannej príprave

Michael Gajdoš

REDAKTOR | Fashion & Beauty
Zdieľaj
Tweetuj
Každodenná lenivosť či neočakávané zlyhanie budíka? Tieto tipy ti uľahčia život. (Foto: iStock)

Zaiste to pozná každá. Ranný rituál prípravy, kedy sa z práve prebudenej tváričky stane tá, pod ktorou ťa poznajú kamaráti, kolegovia či spolužiaci, nepatrí práve k časovo najmenej náročným úkonom.

Ak patríš k lenivejšej polovici ženskej populácie, alebo ti len zlyhá budík a na prípravu máš len zopár minút, zaiste oceníš nasledovné skratky. Noizz pripravil zoznam tipov, ktoré ti uľahčia rannú beauty rutinu.

Takýto dojem chce dosiahnuť snáď každá. Či nie? (Foto: giphy.com)

Sprcha áno, vlasy nie

Každodenná sprcha je nutnosť, o tom sa nemusíme baviť. Avšak pokiaľ ide o umývanie vlasov, to už natoľko neplatí. Dôvodom pritom nie je len časová náročnosť tohto úkonu, ak rátame aj ich vysušenie. Pokožka hlavy totiž tvorí prirodzené oleje, ktoré vlasy potrebujú, a aby splnili svoj účel, potrebujú ich viac ako len 24 hodín. Dvakrát, najviac trikrát do týždňa umývanie vlasov bohato stačí.

S frekvenciou umývania vlasov to netreba preháňať. (Foto: iStock)

Používaj multiprodukty

O mejkapových rituáloch sa toho už popísalo veľa, a každá mladá dáma vie, že ich tajomstvo spočíva predovšetkým v praxi a zvolení správneho postupu. Aj tu sa ale dajú ušetriť cenné sekundy. Napríklad dobrou organizáciou (beauty produktov nie je málo a hľadanie “toho správneho” v časovo vypätých situáciách nepomáha), či používaním multipomocníkov, teda produktov, ktoré využiješ na viac ako len jeden účel. Napríklad ceruzka, ktorá sa postará o oči i obočie, alebo farba na pery, ktorá zároveň rozjasní aj líca.

Parná "žehlička"

Sprcha patrí k časovo najnáročnejším úkonom a stávkou na istotu je preto sprchovať sa večer namiesto rána. Ak však už musíš, tu je jeden veľmi užitočný hack: zaves svoje oblečenie v kúpeľni počas sprchovania. Para z horúcej vody naplní miestnosť a do značnej miery vie nahradiť žehličku. Ďalšie minúty ušetrené.

Sprcha sa dá využiť naozaj efektívne. (Foto: iStock)

Vlasová príprava

Ak sa chceš ráno zobudiť s takmer nastajlovanými vlasmi, teda nedbalo pôsobiacimi vlnami, venuj večer pol hodinu príprave a vlasy pred spaním spleť do dvoch vrkočov. Nasledujúce ráno sa bude niesť v znamení pôsobivých vĺn, ktoré stačí upraviť do výslednej podoby a vyraziť.

Jemné, nedbalo pôsobiace vlny dosiahneš polhodinou večernej prípravy. (Foto: iStock)

3-minútová manikúra

Aj nechty majú svojho záchrancu. Našťastie žijeme v 21. storočí a pracné používanie klasického laku, nie je jedinou možnosťou, ako si vykúzliť vydarenú manikúru. Existuje totiž niečo, čo si hovorí lak v spreji - je rýchloschnúci a zachytáva sa výhradne na nechtoch, takže zasiahnuté okolie prstov stačí opláchnuť vodou a môže sa ísť. Proces ti nezaberie dlhšie ako tri minúty, oplatí sa preto do tohto zázraku investovať.

Zdroj: Noizz.sk

Zobraziť komentáre