Kontroverzná vianočná reklama dojíma ľudí na internete: O tomto by mali byť sviatky

Zdieľaj
Tweetuj
Reklama, ktorá dojíma ľudí. (Foto: Youtube.com/Elgiganten Danmark)

Čo je na Vianociach najdôležitejšie? Nie, naozaj to nie sú darčeky. Dokonca ani dobré jedlo to nie je. Práve cez tieto sviatky, keď už nie inokedy, by sme sa mali na chvíľu zastaviť a zistiť, čo je naozaj dôležité. Dánsky predajca elektroniky si všetko toto uvedomil a vytvoril krásnu reklamu.

Tvorcovia reklamy sa zamerali na rodinné prostredie, ale nie v tom „tradičnom“ slova zmysle. Sústredili sa na život transgender ľudí, ktorí často nie sú spoločnosťou akceptovaní. Nesnažili sa komplikovať dej a srdcia divákov si chceli získať iba jedným zdanlivo malým gestom.

Rodina, ktorá spolu oslavuje Vianoce. Áno, pomerne otrepaný motív, no všetko sa mení v jednom momente, keď otec daruje svojmu transgender dieťaťu kulmu na vlasy. Je to z jeho strany znak, že ho akceptuje takého, aký je.

To, čo robí reklamu jedinečnou, je práve fakt, že jej tvorcovia dokázali zachytiť vážnu tému iba v niekoľkých sekundách. Mnoho ľudí sa dnes bojí hovoriť s rodičmi otvorene o svojej orientácií či pocitoch. Dánsky predajca elektroniky sa rozhodol povzbudiť ich a dodať im silu začať sa prejavovať.

Sloganom reklamy, na ktorú upozornil portál Hello Giggles, je veta: „Nechaj prehovoriť dary.“ Autori ním chceli povedať, že niekedy aj malý darček dokáže povedať veľa.

Zdroj: Noizz.sk

Zobraziť komentáre