Holanďania reagujú na útok na LGBTI komunitu: Ulice plnia muži, ktorí sa držia za ruky

Zdieľaj
Tweetuj
Muži v Holandsku sa držia za ruky pre významný dôvod. Foto: Twitter

Muži v Holandsku bojujú proti násiliu zameranému na komunitu LGBTI. Nedeje sa to však cestou násilných protestov. Holanďania opäť dokázali, že patria medzi gentlemenov a na problém upozornili po svojom.

Protesty sú reakciou na útok dvoch mužov, ktorí napadli Ronnieho Sewratan-Vernesa a Jaspera Vernes-Sewratan. Tých prepadli počas cesty domov z tanečnej párty v miestnom klube. Ronnie pri útoku prišiel o štyri zuby, zatiaľ čo Jasper utrpel poranenie rebier. Všetko sa to stalo na moste Nelsona Mandelu.

Jasper prehovoril o útoku aj pre RTL. „Takmer nikdy na verejnosti neukazujeme náš vzťah. Teraz sme však mali zopár drinkov, na ulici bola tma a takmer žiadni ľudia. Rozhodli sme sa teda chytiť sa za ruky.“ Ako však pár prechádzal cez most, stal sa terčom narážok od skupiny šiestich či ôsmich mladých mužov. Tí na nich začali pokrikovať, že sú nechutní, špinaví homosexuáli. Pár sa však nenechal zastrašiť a na narážky reagoval. Vtedy sa do nich časť skupinky rozhodla pustiť a následky už poznáme.

Holanďania na útok okamžite reagovali. Svoje postoje vyjadrili aj na sociálnych sieťach. Líder holandskej strany, ktorá presadzuje liberálne a demokratické postoje Alexander Pechtold sa tiež rozhodol upozorniť na problém a vyjadriť svoj názor. Aj vďaka tomu vznikla fotografia, na ktorej sa drží za ruku s kolegom zo strany Wouterom Koolmeesom. Politici rozbúrili debatu a zároveň inšpirovali mnohých ľudí. Tí v Holandsku teraz chodia po uliciach a držia sa za ruky.

Zdroj: UNILAD

Zobraziť komentáre