Hrdí rodičia prišli podporiť svoje deti na oslavy LGBTI komunity

Zdieľaj
Tweetuj
Rodičia, ktorí sa za svoje deti nehanbia. Foto: Twitter.com/ AaronRhodes; dylan; Instagram.com/mr_krunchi

Mať inak orientované dieťa je aj v súčasnosti pre niektorých rodičov otázka, s ktorou sa vysporiadavajú len ťažko. Na tradičných dúhových oslavách v Amerike sa však okrem LGBTI komunity zúčastnili aj ich rodičia, aby prejavili svojim deťom podporu a hrdosť.

Po celých Spojených štátoch sa stretávajú ľudia na Pride Month. Pochod lesieb, gayov a bisexuálov sa oslavuje každý rok v júni od nepokojov v New Yorku. V roku 1969 sa kvôli policajnej razii na Manhattane spustila vlna protestov a demonštrácií členmi LGBTI komunity. Tento deň je odvtedy považovaný za najdôležitejšiu udalosť v histórií za práva homosexuálov a LGBTI ľudí. Podporu sa rozhodol vyjadriť aj Facebook novým smajlíkom.

Oslavy trvajú celý mesiac v podobe piknikov, večierkov, seminárov, koncertov a sú aj spomienkou na ľudí utláčaných za ich orientáciu či výskyt AIDS. Zúčastňujú sa na nich ľudia z celého sveta a okrem lesieb, gejov, bisexuálov či transexuálov oslavy navštívili aj ich rodičia. Podporu svojich detí sa nehanbili vyjadriť transparentmi „Hrdý otec inteligentného homosexuála“ či matka s nápisom „Zbožňujem svoje lesbické dcéry“.

Zobraziť komentáre