Sladký trend, ktorému neodoláš. Cukrová vata je už aj na zmrzline

Martina Beňová

REDAKTOR | Big Stories
Zdieľaj
Tweetuj
Cukrová vata so zmrzlinou je skutočne skvelou kombináciou. Foto: Instagram/wukongus, milktraincafe

Milovníci cukrovej vaty sa po tomto článku asi aj zbláznia, lebo spôsob, ako ju poznáme na Slovensku, je už dávno prekonaný. U nás sa bežne predáva cukrová vata v rôznych farbách na špajdličke a zväčša na hodoch či rôznych kultúrnych či hudobných podujatiach. Vo svete ju však nájdeme už aj v novom šate.

V New Yorku napríklad prednedávnom otvorili prvú zmrzlináreň, v ktorej k osviežujúcej pochúťke pridávajú ako obláčik ľahkú penu vo forme práve našej milovanej cukrovej vaty. Predajňu s názvom Wu Kong otvorili v marci a za ten čas sa od obyčajných zmrzlín presunula k nebeským kúskom so sladkou vatou okolo. Povrch často obsýpajú gumovými medvedíkmi, cukríkmi aj jedlými ozdobnými guličkami. Vata z ružovej, modrej, bielej aj fialovej farby láka davy turistov, ktorí chcú zažiť svoju chvíľku s touto nezvyčajnou kombináciou. Aj keď majú teraz „zimnú pauzu“, tešiť sa môžeš na rok 2018, kedy svoje brány opäť naplno otvoria.

Ak je ti však Amerika vzdialená, no Londýn máš v najbližších cestovateľských plánoch, vyhral si. Aj tu totiž, a to už viac než rok, funguje predajňa zmrzliny a kaviareň s názvom Milk Train, ktorá vyrába bielu cukrovú vatu. Tá vyzerá ako svadobné šaty nejakej rozprávkovej princeznej a v jej strede sa nachádza zmrzlina z vanilky, matcha čaju alebo z japonského zeleného čaju hojicha. Povrch zdobia skutočne originálne: od farieb jednorožca až po oriešky, slaný karamel či pukance. Táto predajňa je otvorená aj v tomto jesennom období, no priprav sa, že si na ňu v rade počkáš aj viac než pol hodiny. Podľa komentárov však skutočne stojí za to.

Kanada má tiež svoju verziu cukrovej vaty. Nejde však o spojenie so zmrzlinovým kornútkom, ale o variáciu burrita. V ontarijskej Sarnii totiž funguje predajňa Sugar Sugar, kde nájdeš cukrovú vatu plnenú zmrzlinou v rôznych chuťových aj farebných kombináciách a s rôznymi druhmi príloh ako sú polevy, cukrové guličky či ozdobné cukrovinky.

Zdroj: Noizz.sk

Zobraziť komentáre