Spojila svoje dve vášne: Umelkyňa maľuje jedinečné obrazy počas toho, ako sa potápa

Zdieľaj
12
Tweetuj
Umelkyňa maľuje originálne obrazy počas potápania. Foto: Instagram/olga_belka_art

Dnes už nie je novinkou, že mnohí súčasní umelci opúšťajú svoj ateliér a realizujú sa niekde von. Steny, chodníky či parkoviská sú skutočným plátnom a určite si aj ty už neraz videl krásne dielo v uliciach mesta. Avšak počul si už o maľovaní pod hladinou mora?

Olga Belka je profesionálnou maliarkou a zároveň aj inštruktorkou potápania. Svoje dve obrovské vášne sa rozhodla spojiť, a tak maľuje pod vodnou hladinou. S netradičnou prácou začala, keď v okolí Thajska skúmala podmorské ekosystémy. Vtedy si uvedomila, že nie každý môže vidieť to, čo ona. Vie, že v potápaní ľuďom bráni strach alebo nedostatok financií, preto sa rozhodla ukázať podmorský svet trochu inak.

Ako už možno tušíš, Olga počas potápania nemaľuje len tak hocičo, snaží sa na svojich obrazoch zachytiť jedinečnosť podmorského sveta. Farebné koralové útesy a fascinujúce ryby vytvárajú podľa nej skutočné kúzlo kráľovstva, ktoré sa ukrýva pod hladinou. Jej tvorbu oceňujú ľudia na sociálnych sieťach a mala už aj zopár výstav. O nepoznanú krásu sa chce so všetkými podeliť.

Tvrdí, že vyvinula unikátnu technológiu maľovania v slaných vodách, ktorá je ekologická. Moru vôbec neškodí, skôr naopak. Pozri si, ako Olga maľuje podvodné obrazy a určite budeš súhlasiť s nami, že jej práca je fascinujúca. Viac nájdeš TU.

____________________________________________________________

POZRI SI AJ NAŠE VIDEO:

Zobraziť komentáre