5 najlepších miest pre tetovanie, ak ho chceš skryť, alebo sa bojíš ihiel

Lorem Ipsum

REDAKTOR | Veda a Technika
Zdieľaj
Tweetuj
Miesta, na ktorých bude tvoje tetovanie nenápadné. Foto: Instagram.com/ nothingwildtattoo

Väčšina ľudí, ktorí sa rozhodnú dať si prvé tetovanie, zvažujú kam ho umiestniť, aby bolo nenápadné, dlho vydržalo a jeho aplikácia nebola príliš bolestivá. Ak patríš medzi nich, nechaj si poradiť od Laury Martinez, majiteľky tetovacieho salónu v Brooklyne, ktorá odporúča práve tieto miesta:

#1 Ak sa bojíš ihiel

Patríš, medzi tých ľudí, ktorí odpadávajú už pri obyčajnom odbere krvi? Potom by si mal podľa Laury skúsiť  tetovanie na vnútornú stranu stehna či ruky. „Bolesť je veľmi subjektívna a naozaj závisí od každého človeka. Počula som už rôzne reakcie klientov, preto všeobecne môžem povedať, že rebrá, chodidlá, ruky a vnútorná strana zápästí sú citlivé oblasti,“ povedala Martinez. Dôvodom je podľa nej tenká koža a kosti.

#2 Ak chceš, aby tetovanie vydržalo čo najdlhšie

Milovníci tetovania sú ochotní si za kvalitné služby zaplatiť, asi nikto však netúži dookola navštevovať salón kvôli opravovaniu. Stáva sa to najmä vtedy, ak je tetovanie vystavené častému šúchaniu, alebo sa nachádza na mieste s tenkou kožou, ktorá sa často obnovuje. Ide napríklad o miesta medzi prstami, zo spodu chodidla, na vnútornej strane pery či vo vnútri ucha. Tetovanie by na týchto miestach mohlo časom stratiť svoju kvalitu. Ak chceš tetovanie na nenápadnom mieste, zvoľ preto radšej chrbát či krk, kde ho ľahko skryješ vlasmi či oblečením.

#3 Ak sa často pohybuješ na slnku

Tetovanie sa môže „opotrebovať“ aj tým, že je často vystavené slnku. A to sa týka aj dlhšej doby strávenej na dovolenke. Hoci existujú prípravky, ktoré tetovanie chránia, väčšina ľudí na ne zabudne. Je na to preto dobré myslieť už pri výbere miesta. Podľa Martinez je preto vhodné voliť radšej tetovanie na boku, zadku či v oblasti pŕs. Plavky ti tak ochránia tetovanie a ty sa nemusíš báť, že si ho po dovolenke budeš musieť ísť obnoviť.

#4 Ak si chceš dať tetovanie s priateľom

Zvažuješ, že si dáš s priateľom alebo najlepšou kamarátkou rovnaké tetovanie? Ak chceš, aby bolo nenápadné a dlho vydržalo zvoľ motív za uchom, alebo na kľúčnej kosti. Tieto miesta sú veľmi trendy a nie sú natoľko vystavené ošuchovaniu. Podľa Laury sa totiž môže tetovanie zničiť aj na mieste, kde sa často dostáva do kontaktu s oblečením. Miesto za uchom a kľúčnu kosť ľahko zakryješ oblečením či vlasmi.

#5 Ak chceš tetovanie dobre skryť

Každý z nás má člena rodiny, ktorý je veľkým odporcom tetovaní. Ak sa chceš vyhnúť výmene názorov zvoľ napríklad vnútornú stranu pery, chodidlo či rebrá. Má to však aj svoje nevýhody. Tetovanie v ústach nevydrží dlho kvôli slinám či jedlu. Tetovanie na nohe sa zase často stretá s obuvou. Laura Martinez varuje aj pred miestom na rebrách. „Koža je tu extrémne tenká a nie vždy dobre absorbuje atrament,“ hovorí. Okrem toho je toto miesto jedno z najbolestivejších. Zdá sa teda, že budeš musieť pre svoje tetovanie vybrať iné z už spomínaných miest.

Zobraziť komentáre