Festival sa stará aj o dopravu: Vyraz na Pohodu v pohodovom vlaku

Martina Beňová

REDAKTOR | Big Stories
Zdieľaj
Tweetuj
Na festival Pohoda sa dostaneš aj vlakom. Foto: TASR

Pohoda ako náš najväčší festival pripravuje každý rok novinky, no zakladá si aj na kvalitnom servise. Aj tento rok preto vypravia z Bratislavy aj z Košíc špeciálny festivalový rýchlik. Kapacita každého vlaku bude 350 miest na sedenie a súčasťou vlaku z východu bude aj párty vozeň s DJ-om.

Multižánrová Pohoda sa stará aj o tých návštevníkov, ktorí nemajú vlastné auto a chcú sa na festival dopraviť v dobrej nálade hromadnými prostriedkami. Festivalové vlaky budú fungovať aj tento rok a opäť tým podporia myšlienku ekológie.

Cestujúci z Košíc, Kysaku, Spišskej Novej Vsi a Popradu zaplatia za spiatočný lístok len 9,90 €, z Liptovského Mikuláša a Ružomberka ešte o dve eurá menej.

Doprava z Košíc do Trenčína. Fotografia: Festival Pohoda
Doprava z Trenčína do Košíc. Fotografia: Festival Pohoda

Sumu 7,90 € zaplatia za spiatočný lístok aj cestujúci z Bratislavy.

Doprava z Bratislavy do Trenčína. Fotografia: Festival Pohoda
Doprava z Trenčína do Bratislavy. Fotografia: Festival Pohoda

V čase príchodu a odchodu špeciálnych vlakov bude posilnená aj kyvadlová doprava zo stanice na letisko. Zmenšená verzia festivalového vláčika bude premávať aj medzi jednotlivými stanovišťami na trenčianskom letisku.

„Ak špeciálny vlak nestojí vo vašom meste, môžete si zorganizovať spoločnú cestu autobusom. Výhodou takejto dopravy je, že autobus pustíme až k bráne areálu a v nedeľu po skončení rovno pred hlavný stage,“ vysvetlil Anton Repka.

V rámci Pohodovej prímestskej dopravy spája letisko s ďalšími dedinami a mestami v širšom okolí Trenčína dohodnutá autobusová doprava. K trasám do Považskej Bystrice, Trenčianskych Teplíc a Piešťan tento rok pridali aj Bánovce nad Bebravou.

Pohoda už tradične ponúka aj možnosť spoločnej cesty autom. Ak hľadáš alebo ponúkaš odvoz na festival, môžeš si spoločnú cestu zorganizovať na pohoďáckej webparty. Stačí, ak použiješ vo svojom príspevku tag #spolunapohodu.

Zdroj: Noizz.sk

Zobraziť komentáre