10 najotravnejších slovenských piesní, ktorými nás rádiá neustále kŕmia

Martin Kalinčák

REDAKTOR | Hype culture
Zdieľaj
Tweetuj
Čo nám stále píli uši z rádií? Foto: YOUTUBE

Často sa stáva, že po zapnutí rádia doma alebo v aute prichádza chvíľka "temna". Namiesto toho, čo by sme totiž chceli počuť, sa z reprákov ozýva presný opak. A čím sú kvóty na podiel slovenských piesní v playlistoch rádií vyššie, tým viac otrepaných skladieb od našich "obľúbených" interpretov počujeme. S ktorými by už ale mohli hudobní dramaturgovia prestať? Napríklad aj s týmito desiatimi, ktoré nám uši pília viac než dosť a takmer deň čo deň.

#1 Desmod – Hemeroidy

Síce povyhrávali za svoju tvorbu množstvo hudobných ocenení a sem-tam sa frontmanovi Kulymu ešte dostane do rúk nejaký ten OTO, ich tvorba veľa kvalít nenesie. Tisíckrát obohrané frázy o láske a živote nájdeš v ich každej druhej skladbe a je len otázkou času, ktorý ich ďalší (s)hit rádia vytiahnu. Už niekoľko rokov sa z éteru (aj keď už nie tak často ako kedysi) ozývajú aj Hemeroidy - azda najneobľúbenejšia skladba od Desmodu.

#2 Kristína – Horehronie

Sympatickej speváčke z Východu sa chce spievať, zomrieť aj žiť, keď vidí, ako sa slnko skloní na Horehroní. A rovnaké pocity máme aj my, keď jej skladbu počujeme v rádiu i keď sa nám chce z troch vecí len tá jedna.

#3 Mafia Corner & Nika Karch – Čerešne (feat. Suvereno)

Hudobné prerábky, ktoré výrazne menia krásnych piesne do niečoho veľmi škaredého, hudobní nadšenci odpúšťajú len málokedy. Ani v prípade Čerešní Jara Filipa to nebolo výnimkou a po vydaní piesne na YouTube musela trojica autorov za novou verziou slovenskej klasiky čeliť vlne hejtu. Pridávame teda dodatočne ešte jeden a modlíme sa, aby Mafia Corner nesprznil aj ďalšie klenoty slovenskej hudby.

#4 Škampi na žaru – Veľký sen mora

Podobný prípad ako Mafia Corner je aj najnovší trend vyhajpovaný naším najpočúvanejším komerčným rádiom. Píliť uši neprestáva „firemné zoskupenie“ viacerými skladbami, Veľký sen mora je len veľmi malou rybkou vo veľkom mori. Škampi na žaru (WTF??) už stihli po svojom prerobiť aj Chlapa z kríža aj V slepých uličkách.

#5 Hex – Keď sme sami

Skupina Hex má na konte niekoľko úspešných singlov, ktoré rádia hrávajú každý deň. Pieseň Keď sme sami sa viacerým zunovala už po desiatej vypočutej repríze, no poslucháči jej však stále zrejme nemajú dosť, keďže sa v playlistoch objavuje už 4 roky.

#6 IMT Smile – Ľudia nie sú zlí

Ak by niekto hľadal synonymum k slove „otravná odrhovačka“, je veľká pravdepodobnosť, že mu vyhľadávač vyhodí aj niečo od I.M.T. Smile. O kvalitách kapely z Prešova, samozrejme, nepochybujeme, no niektoré ich piesne by už nemali hrávať ani na dedinských zábavách. Pre istotu.

#7 Mária Čírová – Unikát

Každý z nás je unikát a jeden z letných hitov, ktorý má na konte Majka Č. je unikátom tiež – neustálym rotovaním vo vysielaní sa v ušiach obohrala už po druhom vypočutí (aj keď uznávame, že prah krvácania uší, či presýtenia sa piesne môže byť u ľudí nastavený veľmi rôzne).

#8 Elán – Bosorka

Skupina, ktorá už je dávno za zenitom a celú svoju slávu neustále stavia na starých hitoch by mala z rádiových playlistov už tiež radšej vymiznúť, pretože ich skladby najmä mladšej generácií už lezú hore krkom. Bosorka je toho veľmi pekným príkladom.

#9 Ego – Žijeme len raz (feat. Robert Burian)

Žijeme len raz, tak prečo to stále premrhávať tou istou hudbou? Ťažko sa to priznáva, ale Egov „vypaľovák“ búra múry nejednej diskotéky doteraz už od roku 2012! Rádiá s jeho „kolotočárskym“ hitom sa dokonca poslucháčov neboja provokovať aj počas vianočných sviatkov.

#10 Adam Ďurica – Neľutujem

Adam síce neľutuje, fanúšikovia hudby však už zrejme aj trošku áno. V podstate v rádiách nepočuť z jeho repertoáru nič iné, len túto a ďalšie dve piesne, ktoré rovnako ako Neľutujem, už lezú viac-menej na nervy.

Zdroj: Noizz.sk

Zobraziť komentáre