Umelec z Turecka cestuje po svete a na poháre zobrazuje, čo vidí: Nakreslil aj naše UFO

Martina Beňová

REDAKTOR | Big Stories
Zdieľaj
Tweetuj
Umelec kreslí na papierové poháre to, čo vidí na svojich cestách. Foto: Instagram/seyyahart

Berk Armagan je 22-ročný umelec a cestovateľ, ktorý pochádza z Turecka. Jeho túlavé topánky ho už zaviedli do mnohých kútov sveta a popri tom, ako cestuje, vytvára aj príjemné diela, v ktorých zobrazuje to, čo vidí pred sebou.

Papierové poháre na kávu či čaj my, obyčajní ľudia, zvyčajne po vypití obsahu skrátka vyhodíme do koša, no Berk je umelec, ktorý si vyberá čisto biele poháre a na ne kreslí obrazy, ktoré spozná na svojich cestách. Niekedy sa pripraví už dopredu a nakreslí si obrázok skôr, no niekedy kreslí priamo na mieste. V oboch prípadoch však vznikajú unikátne diela, ktoré stojí za to vidieť.

Budovy, ulice, stavby, postavy. Umelec si vyberá vždy niečo iné a pritom rovnako príťažlivé a lákavé. Vždy kreslí len na pripravené biele papierové poháre na kávu a nech sa vyberie do Talianska, Nemecka či Ameriky, na hory či k jazeru, kreslí a tvorí svoje zaujímavé umelecké diela. Aj keď vie, že jeho dielo je v podstate prchavé, keďže papier sa vplyvom počasia aj predošlým použitím zničí, diela tvorí a neplánuje prestať.

Dokonca sa dostal aj na Slovensko a nakreslil jednu z bratislavských dominánt. Prišiel sem z Viedne a aj po inak pohodovej ceste, ktorá sa v jeho prípade zmenila na obchádzanie niekoľkých nehôd, sa rozhodol, že zájde do obľúbenej kaviarne a bude sa venovať tomu, čo má rád. Rozhodol sa pre menší prieskum ulíc a uličiek, stavieb, budov. Hneď, ako zbadal UFO na Moste SNP, vedel, že toto bude to pravé. Udrel mu do očí a sám bol prekvapený, aký zaujímavý most slovenské hlavné mesto má. Keďže sa musel neskôr prepraviť na vlak do svojej ďalšej destinácie, trochu si švihol, maľoval a kreslil, a vytvoril dielo viažuce sa aj k Slovensku.

Keďže precestoval už veľký kus sveta, môžeš si pozrieť množstvo jeho diel, ktoré stojí za to vidieť.

Zobraziť komentáre