10 tipov na výlety v Rakúsku, ktoré nájdeš kúsok od našich hraníc

Martina Beňová

REDAKTOR | Big Stories
Zdieľaj
Tweetuj
Hainburg aj Berg sú krásne mestá, ktoré ponúkajú zaujímavé tipy na výlet. Foto: Instagram/michal_feik, zpracny

Slovensko má skvelých susedov, pretože každá krajina nám ponúka množstvo úžasných miest, ktoré treba zažiť. A netreba chodiť ani ďaleko, stačí sa pozrieť na mapu a zvoliť si bod. Ak však potrebuješ niekoľko tipov na to, kam sa vybrať v Rakúsku a necestovať dlhé hodiny, pozri si náš zoznam.

# Zámky Schönbrunn, Schloss Hof a Niederweiden

Zámkov má Rakúsko skutočne veľa, no pokiaľ sa nechceš umárať dlhým cestovaním, tieto môžu byť pre teba skvelou alternatívou. Schönbrunn je v zozname UNESCO a kedysi v ňom žila Mária Terézia či Sissi. Nájdeš tu krásny park aj labyrinty. Zámok Hof alebo Schloss Hof je nad riekou Morava a patrí k najväčším barokovým komplexom Európy. V obrovskej záhrade zas nájdeš rôzne fontány aj sochy. Zámok Niederweiden je menej známy ako dva spomínané zámky, no tiež stojí za návštevu. Nachádza sa v obci Engelhartstetten blízko zámku Hof a dostaneš sa sem aj cez cyklomost.

# Neusiedler See

Neziderské jazero známe aj pod nemeckým názvom Neusiedler See je najväčšie stepné jazero v Európe, na brehoch ktorého nájdeš nielen miesta na oddych, opaľovanie či rôzne športy, ale aj rákosie a útočisko pre rôzne živočíchy. Okolo jazera, ktoré sa rozkladá na hraniciach Rakúska a Maďarska vedie aj označená cyklotrasa.

# Hainburg

Burgruine Heimenburg, ktoré lákajú na oddych či dokonca opekačku, keďže sa tu nachádza aj ohnisko. Výhľad na Hainburg a Bratislavu je krásny tiež z protiľahlého kopca Braunsberg Hill, na ktorom nájdeš keltskú strážnu vežu.

# Rust

Máš rád dobré víno? Zablúď do mestečka Rust, ktoré je známe svojimi lahodnými mokmi a dokonca aj bocianmi. Na takmer každom komíne vidieť bocianie hniezda a z jari či začiatku leta v nich vidieť aj rodinky. Rust je zapísaný v UNESCO a dokonca niekoľkokrát vyhral cenu za najkrajšie mesto Burgenlandu.

# Kalvarienberg v Eisenstadte

Mesto Eisenstadt je spojené s rodom Esterházyovcov a ponúka viacero tipov na trávenie voľného času, no pokiaľ ti nevadí vyštverať sa na kopec, môžeš sa ísť pozrieť na kalváriu Kalvarienberg či Dóm sv. Martina.

# Jaskyňa Seegrotte

Rakúsko, rovnako ako Slovensko, má aj niekoľko krásnych jaskýň, ktoré stojí za to vidieť. Jednou z nich je aj jaskyňa Seegrotte, ktorá vznikla hrozivou prírodnou katastrofou po odstrele pri ťažbe sadrovca. Zaplavený priestor bol zatvorený, no po pár rokoch ho opäť otvorili a vzniklo najväčšie podzemné jazero v Európe, po ktorom sa dá preplaviť na motorovom člne.

# Opátstvo Melk

Jeden z najkrajších kláštorov a v súčasnosti využívaný benediktínsky kláštor vidieť už z diaľky. Vďaka farebnosti aj rozľahlosti je skutočným skvostom Rakúska. Bazilika aj obrovská záhrada lákajú na krásne strávený deň. Keď sem prídeš, nezľakni sa. Koruny stromov skrývajú reproduktory, z ktorých počuť chorál.

Medvedí les v Arbesbachu

Vidieť medveďa hnedého vo voľnej prírode nie je asi zážitok, ktorý by si človek želal, no možnosť vidieť ho v jeho prirodzenom prostredí a nebáť sa, to je skvelý zážitok. A ten môžeš zažiť v Arbesbachu, kde pre medvede zo súkromných chovov či z cirkusov vytvorili útočisko plné lesov, čistiniek aj rybníkov, kde sa tieto krásne zvieratá môžu dosýta vyšantiť. Cez tento areál vedie chodník pre peších, ktorý je zabezpečený. Vďaka nemu môžeš spoznať medveď v jeho prirodzenom prostredí.

# Rozhľadňa Königswarte

Berg je tiež od Bratislavy skutočne na skok a s ním aj rozhľadňa Königswarte. Z ktorej vidieť blízke lesy, Neziderské jazero, Karpaty aj časť Álp. Ide o strategický bod medzi Viedňou a Bratislavou.

# Hohe Wand

Turistický raj prírodného parku Hohe Wand je vhodný pre adrenalínových nadšencov aj rekreačných turistov. buď sa tu môžeš poprechádzať po okružnom chodníku, alebo sa môžeš zlaniť, alebo liezť po vybudovanej ferrate.

Zdroj: Noizz.sk

Zobraziť komentáre