Naučíš sa jazyk a budeš žiť ako miestni. Vycestuj na 3 mesiace do Talianska celkom zadarmo

Zdieľaj
132
Tweetuj
Štyria šťastlivci môžu odcestovať do Talianska už v lete. Foto: Instagram/sergio_manicone, grottolecantine

Čo by si povedal na trojmesačnú dovolenku, ktorá ťa nebude stáť ani cent? Vďaka spolupráci Airbnb s jednou veľmi útulnou talianskou dedinkou máš možnosť odcestovať na celé leto ďaleko od domova. Budeš žiť ako miestni, učiť sa jazyk, zbavíš sa rýchleho života a zrelaxuješ. Tiež ti to pripadá ako nesplniteľný sen?

Dedinka Grottole leží na juhu Talianska. Je tam krásne prostredie, miestni sa držia tradícií a nájdeš tam pokoj, čo sa v dnešnej uponáhľanej dobe fakt cení. Krásne východy aj západy slnka, výborné jedlo, kvalitné víno a prívetiví ľudia. Podľa portálu This Is Insider sa toto miesto na celé 3 mesiace môže stať tvojím domovom.

Dedinu postavili ešte v staršej dobe kamennej, no teraz v nej žije len 300 ľudí a je tam viac ako 600 prázdnych domov. Hrozí jej zánik, preto sa toto miesto snažia spolu s Airbnb viac spropagovať. a pritiahnuť tam viac ľudí. Pozri si video nižšie a presvedč sa sám, že Grottole má naozaj čo ponúknuť.

Štyria šťastlivci strávia v Grottole celé leto. Čo bude úlohou vybraných uchádzačov? Cieľ je celkom jednoduchý, pomôžeš dedinku znovu oživiť. Budeš žiť ako miestny Talian. Naučíš sa jazyk, osvojíš si všetky tradičné remeslá, pomôžeš pri pestovaní ovocia a zeleniny alebo pri výrobe miestnych špecialít. Ako sa robia pravé talianske cestoviny alebo olivový olej? To všetko sa tu naučíš.

Následne si s miestnymi vymeníš rolu a budeš to ty, kto bude učiť prichádzajúcich turistov to, čo si si osvojil. Staneš sa ich hostiteľom, pričom všetky výnosy budú investované späť do dediny. Nehľadaj v ponuke viac háčikov, v podstate ide o formu dobrovoľníctva. Dokonalý relax v nádhernom prostredí ako odmena za pomoc pri oživení Grottole.

„Návštevníci, ktorí prídu do Grottole, budú žiť na tichom mieste, kde život plynie pomaly. Nie je tu premávka, chaos, znečistenie. Je tu dobré jedlo a hlavne prívetiví ľudia," hovorí Vincenzo, ktorý je miestnych výrobcom olivového oleja a bude svoje zručnosti posúvať štyrom ľuďom, ktorí prídu do dediny na 3 mesiace.

Znie to ako ideálne miesto, kam môžeš na leto vypadnúť? V tom prípade sleduj túto stránku a dozvieš sa viac. Ale nemôžeme ti sľúbiť, že budeš chcieť z Grottole ešte odísť, keď podľahneš čaru dedinky.

Zdroj: ThisIsInsider

Zobraziť komentáre