Najkrajšie vodopády, ktoré sa oplatí vidieť. Za niektorými nemusíš ani ďaleko cestovať

Kristína Garaiová

REDAKTOR | Enviro
Zdieľaj
Tweetuj
Krimmelské vodopády a vodopády z ostrova Lombok. Foto: Instagram.com/marie_xin, Instagram.com/nastyakryvenok

Príroda stále priťahuje viac a viac ľudí. Medzi najkrajšie a najzaujímavejšie javy patria práve vodopády. Ľudí zaujímajú napríklad aj preto, že pri sebe pri slnečnom počasí dokážu vytvoriť dúhu. Možno si ani nevedel, že vodopády sa nachádzajú aj v našej blízkosti.

#Ostrov Lombok

Indonézia ukrýva množstvo nádherných zákutí. Medzi ne patria napríklad aj desiatky vodopádov, ktoré sa síce líšia svojou výškou, či počtom tokov, no majú niečo spoločné. Spolu tvoria domov pre exotické zvieratá, a dokonca nie je ani náročné uvidieť ich. Na cestu k vodopádom však miestni odporúčajú zohnať si aspoň základnú turistickú výbavu.

#Národný park Tenorio Volcano

Ani Kostarika nezaostáva za Indonéziou. Národný park Tenorio má všetko, čo si môžeš želať v tropickom pralese. Jeho časti návštevníci hovoria, že si v ňom vždy vedia nájsť niečo nové, čo ich uchváti. Vodopády Celeste sú obklopené aj krásnym modrým jazerom, popri ktorom sa môžeš prejsť po drevenom mostíku či schodoch.

#Iguazu

Najväčší systém vodopádov na svete je označovaný aj ako vodný div sveta. Nachádza sa na hranici medzi Brazíliou a Argentínou, ktorá je tiež bohatá na zaujímavé miesta. Systém vodopádov je tak jedinečný, že sa dostal aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

#Viktóriine vodopády

Sú vysoké 108 metrov a radia sa tak medzi najvyššie vodopády na svete. Viktóriine vodopády sa nachádzajú na hranici afrických štátov Zambia a Zimbabwe. Rieka, ktorá preteká pri vodopádoch je domovom pre 39 druhov rýb a v jej okolí sa vďaka nej nachádza dažďový prales.

#Krimmelské vodopády

Aj Rakúsko sa môže pochváliť krásnymi vodopádmi. Ku Krimmelským vodopádom sa budeš môcť prejsť po upravenom chodníku a budeš si môcť posedieť napríklad aj na kameni v strede rieky, ktorá je pokračovaním vodopádu.

#Šútovský vodopád

Slovenský Šútovský vodopád má tiež svoje čaro, a to aj napriek tomu, že sa nemôže rovnať tým svetovým. Nachádza sa v Malej Fatre, kde je aj najvyšším vodopádom. Jeho návštevu môžeš spojiť s túrou z Chaty pod Chlebom, kde si môžeš dať výborné slovenské jedlo.

Zobraziť komentáre