8 úžasných ostrovov v Európe, ktoré musíš navštíviť, ak nemáš rád davy turistov

Martina Beňová

REDAKTOR | Big Stories
Zdieľaj
Tweetuj
Niektoré ostrovy sú ako balzam na dušu. Foto: Instagram/amysmith2387, pavelkarpashevich

Cestovateľ nemusí byť len taký, ktorý miluje veľké skupiny ľudí či davy. Niektorí turisti totiž radšej skúmajú nové miesta sami, prípadne len v malej skupinke známych. Ak medzi takých ľudí patríš aj ty, viac – menej neznáme ostrovy sú ako stvorené práve pre teba.

Európa je krásna a jej objavovanie môže trvať aj celý život. Ak chceš spoznávať miesta, ktoré nie sú až tak známe a nechceš sa tlačiť v davoch, nižšie opísané ostrovy môžu byť tvojou ďalšou cestovateľskou zastávkou.

# Ponza, Taliansko

Vulkanický ostrov v Tyrhénskom mori je prístupný po hodinovej ceste loďou z pevniny a nájdeš tu uvoľnenú a nenáročnú oblasť, ktorá je aj napriek kotviacim jachtám a lodiam skutočne turisticky málo známa. Tyrkysová voda, skryté jaskyne, úžasné morské plody, víno. Toto všetko nájdeš na ostrove Ponza.

# Belle-Île-En-Mer, Francúzsko

Názov ostrova v preklade „Krásny ostrov v mori“ je pravdivý a skutočne ťa nesklame. Nachádza sa na pobreží Bretónska v severozápadnom Francúzsku. Táto destinácia je známa svojimi nedotknutými plážami, pastelovými mestami a úžasnou kuchyňou. Môžeš tu surfovať, plachtiť aj sa vydať na rôzne výlety. Fantázii sa medze nekladú. Vedel si o tom, že tento ostrov inšpiroval veľa Monetových diel?

# Grinda, Švédsko

Žiadny výlet do Škandinávie nie je úplný bez toho, aby si navštívil súostrovie nachádzajúce sa pri Štokholme. Výlet loďou si dozaista užiješ a ešte sa budeš pritom kochať nádhernou krajinou. Pokojný ostrov Grinda je jednou z množstva možností, kam sa môžeš vydať a zároveň si užiť severské pláže, pešie chodníčky aj rustikálny severský šarm miestnej výstavby.

# Hydra, Grécko

Grécko je vo všeobecnosti mimoriadne obľúbená krajina, no Hydra je oproti Mykonosu, Kosu či Santorini skutočne neznámy ostrov, na ktorom sú zakázané autá aj skútre, nájdeš tu však množstvo kamienkových pláží, dláždených uličiek, typických bielych domčekov, kurióznych kaviarní aj barov či uvoľnenej nálady.

# Texel, Holandsko

Holandsko nie je len o Masterdame či Rotterdame. Ostrov Texel je známy svojimi cyklotrasami, malebnými dedinkami, farebnými tulipánovými poľami aj národným parkom. Ak sa sem vydáš, nesmieš zabudnúť navštíviť kultový červený maják či ochutnať pivá z miestneho remeselného pivovaru.

# Stromboli, Taliansko

Na sever od Sicílie leží ohnivé miesto s názvom Stromboli, na ktorom nájdeš sopku, ktorá je stále aktívna. Zároveň sú tu pláže s čiernym pieskom, plávať môžeš v žiarivých vodách a za západu slnka môžeš pozorovať nádhernú hru farieb.

# Colonsay, Škótsko

Miluješ ticho a vzdialenosť? Tento škótsky ostrov je pre teba ideálnou voľbou. Je dostatočne malý na to, aby si ho prešiel peši alebo na bicykli a popri tom môžeš sledovať divokú prírodu, pasúce sa kozy, vyhrievajúce sa tulene. A to je skutočný relax.

# Azory, Portugalsko

Poloha aj rozloha sú ideálne pre turistov vyhľadávajúcich tak trochu inú krajinu. Nájdeš tu geotermálne pramene a môžeš tu pozorovať veľryby aj delfíny, čo je skutočne fascinujúci zážitok.

______________________________________

Pozri si aj naše video:

Zobraziť komentáre