Dal výpoveď, predal dom a už viac ako dva roky cestuje so svojou mačkou v karavane

Lorem Ipsum

REDAKTOR | Veda a Technika
Zdieľaj
Tweetuj
Rich a Willow cestujú spoločne naprieč Austráliou. Foto: Instagram.com/vancatmeow

Veľa ľudí túži po cestovaní, ale len málo je takých odvážnych, ktorí to aj naozaj urobia. Richovi sa to podarilo. Dal výpoveď, predal dom a teraz cestuje so svojou mačkou Willow po Austrálii. Spolu prešli viac ako 50-tisíc kilometrov a Rich neľutuje.

Rich dal v máji 2015 výpoveď, predal dom a začal cestovať. Jediné čomu nedokázal povedať „zbohom“, bola jeho mačka. Rozhodol sa preto svoju rodnú Tasmániu opustiť spolu s ňou. Vo februári 2017 sa obaja dostali do Južnej Austrálie, čím navštívili šesť štátov a dve teritóriá na najmenšom kontinente sveta. Spoločnú cestu pravidelne dokumentoval na svoj Instagram.

Pod prezývkou Van Cat Meow pridáva zábery z kempov a miest, ktoré navštívili. Rich priznáva, že po tom všetkom, čo so svojím miláčikom zažil si už teraz nevie predstaviť, že by ich absolvoval sám. Obaja videli Veľký koralový útes, zdolali náročné túry v horách či prešli tisícky kilometrov v karavane.  

Niektorí ľudia sa na samotára s mačkou pozerajú čudne, Rich však dodáva, že si úplne zamiloval jeho nový životný štýl. Willowi pripol na krk špeciálny obojok, aby ho v prípade potreby vedel pohľadať. Mačka tak môže stráviť väčšinu svojho času bez vôdzky a preskúmať okolie, kedy sa jej len zachce. Ich spoločný profil sleduje skoro 25-tisíc ľudí a mnohí si neobvyklé dobrodružstvá Richa a Willowa zamilovali.

Niet sa čomu čudovať. Rich sa v blízkej dobe neplánuje vrátiť do starých koľají. Cestovateľ vraví, že každý by si mal zvoliť cestu, ktorá ho robí šťastným a nebáť sa urobiť pre to čokoľvek. Hoci by to vyžadovalo obrátiť svoj život naruby o 180 stupňov. Willowa pokladá za svojho najlepšieho priateľa a rozhodnutie cestovať bolo preňho najlepším krokov vpred.

Zobraziť komentáre