Vykašľala som sa na post manažérky a začala som blogovať. Bolo to najlepšie rozhodnutie

Jana Earl

SHAPER | Fitness bloger
Zdieľaj
Tweetuj
Treba si ísť za svojím snom. Foto: instagram.com/JanaEarl

Vždy keď som čítala o úspešných ženách, ktoré sa presadili v zahraničí, tak som túžila presne po tom, po úspešnej kariére.

A zrazu som si žila svoj sen. Žila som 10 rokov v Anglicku v cetre Londýna, mala som skvelú prácu, kde som pracovala ako Operations Manager a mala som na starosti 20 londýnskych prevádzok a 20 prevádzok v Európe a Strednom východe. Plat bol tiež lepší, než som si kedykoľvek predstavovala, že by som mohla niekedy zarábať. Mala som pod sebou stovky zamestnancov a veľkú zodpovednosť. Samozrejme, že som si to všetko vydrela tvrdou prácou. A i keď toto všetko znie možno až rozprávkovo, nebola som celkom spokojná, lepšie povedané, bola som čím ďalej, tým viac nešťastná, hlavne preto, lebo stres, ktorý prichádzal s touto prácou, bol niekedy až neúnosný. Všetok voľný čas som musela byť zastihnuteľná na telefóne a často som musela pracovať dlhé hodiny, čiže čas pre seba samú som mala len veľmi málo. Bola som otrokom svojej práce, otrokom spoločnosti.

Profesionálne som bola síce úspešná, ale dlhá pracovná doba a stres spôsobili, že moje zdravie a spoločenský život stroskotali. Vždy som na sebe oceňovala odvahu, ktorá niekedy zaráža aj mňa. A práve vďaka tejto odvahe som urobila drastický krok. Rozhodla som sa odísť z práce a vziať si nejaký čas voľno a išla som na rok cestovať po USA a Južnej Amerike.

Rodičia ma viedli ku športu vlastne už od mala a v mladšom veku som dokonca súťažne behávala. Neskôr som síce s behom skončila, ale cvičenie mi v živote zostalo, aj kvôli odbúravaniu stresu. Žiaľ, v jednu dobu som upadla do rovnakej pasce, do ktorej spadne mnoho z nás, trávila som hodiny v posilňovni, denne som behávala, vyskúšala som všetky novodobé diéty, vylúčila som sacharidy, tuky, ovocie, proste všetko, čo malo akože zaručiť výsledky. A dosiahla som to, že som bola slabá, stratila som takmer všetko viditeľné svalstvo a zlomila ma každá choroba, ktorá sa v mojej blízkosti objavila, ale hlavne to všetko veľmi ovplyvňovalo moju psychiku.

Vytvorila som si až nezdravý vzťah k jedlu a bála som sa jedávať, lebo som mala pocit, že sa na mne každé sústo uloží. Vždy som sa zaujímala o zdravý životný štýl, ale bolo to až počas života v Anglicku, kedy som sa rozhodla naštudovať si odpovede na moje otázky a podložiť ich faktami. Dokonca som študovala na Health Sciencies Academy vo Veľkej Británii. Začala som robiť svoj vlastný výskum a skúšať veci na sebe. Vtedy som zistila, že zdravá strava a cvičenie je životný štýl a nie niečo, čo sa týka cvičenia, že niekedy menej je viac a že hladovanie vie byť v skutočnosti rovnako nebezpečné ako prejedanie sa. Rýchlo som sa začala cítiť dobre vo svojom vlastnom tele, silnejšia, šťastnejšia a tiež som začala rýchlo badať zmeny na mojom tele. Kvôli mojej práci som ale nemala možnosť venovať sa sebe tak, ako by som chcela a aj to bol dôvod na radikálnu zmenu. A práve počas cestovania som prišla na nápad blogovania a tak som založila moju facebookovú stránku Jana Earl - Fitness & Nutrition, kde som zdieľala znalosti s ostatnými, aby sa mohli poučiť z mojich skúseností a chýb. Moja stránka hneď od začiatku vzbudila dosť veľkú pozornosť.

Dnes mám už viac ako 40-tisíc fanúšikov, zdieľam videá mojich tréningov, podľa ktorých so mnou moji sledovatelia veľmi radi cvičia, pridávam zdravé recepty, motivačné fotky či rady ako správne cvičiť a stravovať sa.

Čo ma najviac teší je, že sa so mnou radi delia o ich pokroky a pravidelne mi posielajú ďakovné správy, ako veľmi som ich motivovala k zmene. Po dvoch rokoch blogovania som sa dokonca stala Blogerom Roka 2017, takže moje rozhodnutie zmeniť život a vybrať sa svojou cestou sa mi potvrdilo.

Už dlho som túžila mať moju vlastnú značku s mojimi výrobkami a práve vďaka môjmu blogu som sa mohla začať realizovať aj v tejto oblasti, kde som si vytvorila vlastnú značku Jana Earl a na mojom eshope na janaearl.com predávam moje výrobky, pri ktorých sa snažím ponúkať tú navyššiu kvalitu. Je to také moje bábätko, ktoré bude pomaly, ale isto rásť (dúfam).

Moja káva sa už dostáva do kaviarní a kolagén sa stáva skutočným hitom. Momentálne predstavujem nový výrobok Elixír. Ten bude už o pár týždňov v predaji, tiež pracujem na nových výrobkoch a na novej webovej stránke, ale o tom všetkom vám poviem viac trošku neskôr.

Chcem vám tým povedať, že dávam na moju intuíciu a zatiaľ ma nesklamala. Riskovala som v živote viac, než dosť, ale hovorí sa, že odvážnemu šťastie praje, a keď som mala z toho dobrý pocit, išla som do toho aj napriek tomu, čo mi hovorilo okolie a ako to dopadlo, vidíte sami. Ale, aby ste si nemysleli, nie vždy mi veci vyšli a nie vždy to bolo jednoduché. Ale toho ťažkého sa netreba zľaknúť, to patrí k tomu.

Keď som začínala s blogovaním, všetci mi hovorili, že blogovanie je len také hobby, že tým sa neuživím, a že by som si mala nájsť “skutočnú” prácu. Ale aj tu som si išla za svojím a znovu sa mi to oplatilo. Takže riskovať, sa niekedy naozaj oplatí. Ak sa necítite dobre, ak sa dokonca cítite nespokojní alebo nešťastní, skúste zistiť, čo je to, čo spôsobuje to, že nie ste šťastní a skúste to zmeniť. Urobiť niečo preto, aby ste sa cítili šťastní bez akéhokoľvek dôvodu, len tak.

Takže ak niekedy počujete ten váš vnútorný hlas, ktorý kričí a snaží sa získať vašu pozornosť, ktorý vám hovorí “nerob to, nie je to pre teba, takto nebudeš šťastná” alebo “choď touto cestou, toto by sa ti páčilo”, nezažeňte ten hlas, ale počúvajte ho. Niekedy mám pocit, že idem proti prúdu. Veď som nechala za sebou úspešnú kariéru a po 30-tke som sa začala venovať niečomu úplne inému, ale ak robíte niečo naozaj naplno a venujete tomu svoje všetko, tak úspech sa skôr či neskôr dostaví. Viem, čo hovorím, lebo to hovorím z vlastných skúseností. A tým, že som počúvala ten svoj hlas, tak teraz vďaka tomu robím to, čo ma skutočne baví a mám aj nazad svoj život, mám čas venovať sa sebe.

Zobraziť komentáre